De eerste zware regenbuien van het seizoen hebben vooral in de Israëlische kustplaatsen voor overstromingen en andere overlast gezorgd, zoals bijvoorbeeld in plaatsen als Ashdod, Karkur, Bnei Brak, Deir al-Asad en elders.
Overstroming in Deir Al-Asa:
الأمطار الغزيرة تغرق شوارع بلدتي دير الاسد والبعنة.. شاهدوا الفيديو🎦⛈◀️#תיעוד הצפות ברחובות בענה ודיר אל אסד pic.twitter.com/XUP9AJxusG
— |فرات نصار|פוראת נסאר|FURAT NASSAR (@nassar_furat) November 4, 2020
In sommige gevallen komt het water in winkelcentra en supermarkten door de plafonds naar beneden, zoals hieronder in Yavne:
In Ashdod viel in een korte tijd 35 mm water, waardoor hele wijken overstroomt raakten met auto’s die vast kwamen te staan in het water en brandweerlieden de automobilisten uit hun auto’s moesten bevrijden.
In Bnei Brak ontstond een enorm sinkhole waardoor een belangrijke doorgaande weg is afgesloten voor alle verkeer.
In Pardes Hanna moesten 15 mensen door de brandweer uit een vastgelopen minibus worden gered.
כבאים חילצו הבוקר אנשים בפרדס חנה, ב-15 מוקדים שונים, עקב ההצפות מהגשם
(צילום:דוברות כבאות והצלה; אורלי אלקלעי) pic.twitter.com/BYevzFvNM0
De hevige regenbuien zullen nog tot in de avond voortduren waarna er iets droger weer wordt verwacht met af en toe een regenbui.
Bronvermelding:
Datum: 04-11-2020
Auteur: Joop Soesan
Beeld: Twitter
Website: joods.nl