Stilte bij anti-Hamas Gaza-protesten toont aan dat velen anti-Israël zijn en niet pro-Palestijns, zeggen experts
“Als Israël niet de schuld kan worden gegeven, kunnen ze niet de moeite nemen om zich in te zetten voor de Palestijnen in Gaza,” vertelde David May, van FDD, aan JNS.
Demonstranten, die op straat zijn verschenen in de VS en wereldwijd zogenaamd ter ondersteuning van de Palestijnen in de maanden sinds de door Hamas geleide terreuraanslagen van 7 oktober 2023, hebben grotendeels hun handen laten hangen, vertelden deskundigen aan JNS, dat ze eigenlijk anti-Israël zijn in plaats van pro-Palestijns, vanwege hun stilzwijgen terwijl Gazanen hun leven riskeren om op straat te protesteren tegen Hamas.
Deze protesten in de Strook hebben duizenden Gazanen aangetrokken, waaronder Oday Nasser Al Rabay, wiens familieleden zeggen dat Hamas hem gemarteld en gedood heeft voordat ze zijn stoffelijk overschot voor het huis van zijn familie dumpten. (Rabay wordt ook wel Saadi genoemd).
“Een 22-jarige Gazaan werd gemarteld en op brute wijze vermoord omdat hij protesteerde tegen de heerschappij van Hamas in Gaza,” schreef US Senator Bill Hagerty (R-Tenn.). “Geen verontwaardiging van pro-Hamas radicaal links in de Verenigde Staten en géén verslaggeving van de mainstream media omdat het niet in hun verhaal past.”
David May, onderzoek manager en senior onderzoek analist bij de Foundation for Defense of Democracies, vertelde JNS dat het zwijgen van activisten over de protesten in Gaza “bevestigde dat de pro-Palestijnse beweging in het Westen weinig meer zijn dan cheerleaders voor Hamas.”
“Wanneer Israël niet de schuld kan worden gegeven, kunnen ze niet de moeite nemen om zich in te zetten voor de Palestijnen in Gaza,” zei hij. “De huidige protesten zijn een perfecte graadmeter voor de vraag of activisten in het Westen de Palestijnen steunen of alleen maar tegen Israël zijn.”
“Veel Palestijnen verzetten zich tegen de door Iran gesteunde terreurgroep die herhaaldelijk verwoesting heeft aangericht in Gaza door het te laten deelnemen aan mislukte vernietigings-oorlogen tegen de Joodse staat,” voegde hij eraan toe. “Maar de complexe realiteit is te veel voor hun simplistische begrip van het conflict en past niet netjes in hun onderdrukker-onderdrukte verhaal.”
Jason Isaacson, hoofd beleid en politieke zaken bij het American Jewish Committee, vertelde JNS dat dit gebrek aan activisme “vaak het geval is geweest sinds 7 oktober”.
“Pro-Palestijnse activisten in de US en Europa hebben de andere kant op gekeken en de wreedheden van Hamas genegeerd om hun anti-Israël agenda te bevorderen,” zei hij. Isaacson hoopt dat Saadi’s dood, hoe tragisch ook, zal dienen als “een wake-up call” voor Hamas aanhangers in de Verenigde Staten en in Europa, voegde hij eraan toe.
“Onlangs hebben sommige Gazanen alles op het spel gezet om hun afkeer van Hamas te uiten,” zei Isaacson. “Saadi heeft met zijn leven betaald voor zijn uitspraken. Ik hoop dat ze eindelijk zullen beseffen wie de ware vijanden zijn van een vreedzame en veilige toekomst voor het Palestijnse volk.”
Sam Markstein, nationaal politiek directeur en communicatiedirecteur voor de Republikeinse Joodse Coalitie, vertelde JNS dat “de antisemitische, anti-Amerikaanse, nuttige idioten voor Hamas en hun beschermheren in Iran keer op keer hebben geweigerd om de vrijlating te eisen van de onschuldige gegijzelden die in Gaza worden vastgehouden.”
“Het zou geen verrassing moeten zijn dat deze griezels totaal zwijgen over de brute moord op Odai Naser Saadi,” zei hij. “Ze willen Palestina niet ‘bevrijden’ van Hamas-terroristen. Ze streven naar de vernietiging van de Joodse staat en ze worden nu dag na dag ontmaskerd.”
Bij het ter perse gaan hadden National Students for Justice in Palestine, Jewish Voice for Peace en IfNotNow nog geen steunbetuigingen afgegeven aan Rabay of aan de anti-Hamas demonstranten in Gaza.
Er zijn enkele uitzonderingen geweest. Ahmed Fouad Alkhatib, een senior fellow bij de Atlantic Council die is opgegroeid in Gaza en die scherpe kritiek heeft op de Israëlische premier Benjamin Netanyahu, schreef “schande over allen die de demonstranten in Gaza in de steek hebben gelaten en hun smeekbeden en kreten om vrijheid, waardigheid en een toekomst zonder Hamas, terrorisme, geweld en conflicten hebben genegeerd”.
“Schande over alle ‘journalisten’, ‘mensenrechten’-bedriegers, ‘pro-Palestina’- en ‘solidariteitgriezels’-activisten, pleitbezorgers van universiteitscampussen, academici, domme linksen, samenzweringstheoretici, intifadisten, jihadisten, professoren en andere imbecielen die geen woord uitbrachten ter ondersteuning van tienduizenden Gazanen die een einde aan Hamas en de oorlog die het begonnen is, eisten”.
De dichter Mosab Abu Toha, die opgroeide in Gaza en nu in Syracuse, N.Y. woont, is een harde criticus van de Joodse staat en haar oorlog tegen Hamas in de Strook. “Gebaseerd op de reacties van mensen op de protesten in Gaza, stuitte ik op een schokkend feit: de meeste mensen zijn solidair met Gaza en niet met het volk van Gaza,” schreef hij.
Bronvermelding
Datum: 1 april 2025
Auteur: JNS
Photo by Markus Winkler from Pexels: https://www.pexels.com/photo/close-up-of-a-vintage-typewriter-12399470/